ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Американці створили равлика-кіборга

Перша версія робота-равлики менше п'яти сантиметрів у довжину і повзає зі швидкістю чотири міліметри на хвилину
Depo.Черкаси
20 липня 2016 15:47
ФОТО: depo.ua
Американці створили равлика-кіборга
Американці створили равлика-кіборга

Вчені з дослідницького університету Кейс Вестерн Резерв створили біогібридного робота-равлика, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Для створення кіборга вони використовували ротові м'язи каліфорнійської морської равлики (Aplysia californica) і 3D-друковані полімерні компоненти. Дана робота буде представлена на конференції Living Machines в Единбурзі на цьому тижні.

Перша версія робота-равлики менше п'яти сантиметрів у довжину і повзає зі швидкістю чотири міліметри на хвилину. Для створення кіборга вчені використовували 12 ротових м'язів морського равлика і тулуб з гнучкого полімеру. Над ротом у Aplysia californica знаходяться два схожих на щупальці вирости, дослідники приєднали їх до полімерних "рук" і тіла робота. Під впливом зовнішнього електричного поля ротові м'язи, стискаючись і розтискаючи, рухають "руки" біогібриду вперед і назад, таким чином дозволяючи роботу рухатися.

Автори роботи хотіли створити "гнучкого" маленького робота. Рух сучасних роботів забезпечують жорсткі актуатори. В якості живого організму вчені вибрали морського равлика. Молюск витримує зміни температури, концентрації солей у воді і зміну тиску.

В майбутньому, на думку дослідників, роль біогібридних роботів зможе виявляти джерела токсичних витоків у водоймах, або шукати бортові самописці на дні океанів, тобто виконувати довготривалі завдання, на які у звичайних роботів не вистачає запасу батарей. Вчені вважають, що біороботи будуть порівняно дешевими і не будуть забруднювати навколишнє середовище хімікатами з батарей або металами.

Більше про життя Черкащини читайте на Depo.Полтава

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава