Черкаські вчені винайшли вічне джерело енергії

На базі Черкаського університету розробляють, випробовують та впроваджують у виробництво нанотехнології

Черкаські вчені винайшли вічне джерело е…

У черкаському вищому навчальному закладі вчені працюють над створенням та втіленням у життя різних стратегічних проектів, які допоможуть для оборонної сфери держави, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Центр черкаських медіа.

Цьогоріч вони спрямували одразу чотири розробки черкаських учених на конкурс проектів наукових робіт та науково-технічних розробок, впровадження яких у життя готова профінансувати держава. За словами в.о. ректора ЧДТУ Олега Григора, серед них - багато інноваційних розробок для оборонної сфери, що сьогодні особливо важливо. Як приклад - вдосконалення електронних систем, що використовують п’єзоелектричні елементи. Такі пристрої здатні при найменшому тиску на них формувати достатньо високі електричні розряди - і ця особливість створює шанс появи нового альтернативного джерела енергії, у певному сенсі - перспективнішому за сонячні батареї. Вживлення таких джерел у військову форму перетворює її - під час руху солдата - на майже вічне джерело енергії, якої досить як для підзарядки мобільного телефону, рації або ліхтарика вояка, так і для живлення приладу нічного бачення або системи портативного обігріву.

У цьому році від ЧДТУ подається унікальний проект удосконаленого 3Д-принтера для використання його у медицині - винахід наших вчених. Така, по-суті, революційна розробка дозволить прискорити і удосконалити медичну допомогу як людині із хворим зубом, так і людині з інвалідністю: розроблений під керівництвом докторанта Максима Рудя, 3Д-принтер зможе "надрукувати" як стоматологічний імплантат, так і фрагмент кістки. Уже сьогодні є попередні замовлення від медичних закладів міста на придбання цієї розробки.

За словами директора НДІ ЧДТУ Максима Бондаренка, наразі у ЧДТУ завершується робота над розробками, що отримали державну підтримку на попередньому конкурсі.

Один із проектів буде завершено аж наступного року - створення мiжрегioнaльнoгo бiзнес-iнкубaтoрa, oрiєнтoвaнoгo на дiяльнiсть у гaлузi висoких технoлoгiй, підтримку нoвoствoрених iннoвaцiйних пiдприємств, венчурнoгo пiдприємництвa в нaукoвo-технiчнiй сферi, тощо. Відкриття такого бізнес-інкубатору на базі ЧДТУ дозволить талановитій молоді створювати та втілювати у життя свої власні технічні інновації та бізнес-ідеї. Завершується розробка технології та пристрою для виробництва біопалива та підвищення його ефективності, у тому числі - при його встановленні на авто, які споживають біопальне. Це дозволить не лише його економити - за рахунок підвищення коефіцієнту корисної дії двигуна, але й покращити екологічну складову викидів від роботи двигунів внутрішнього згорання. Наразі цей винахід уже проходить випробування на деяких черкаських автопарках. Інший проект стосується найперспективнішої нині сфери - нанотехнологій. Йдеться про створення на основі органічних сполук унікальних наночастинок зі специфічними властивостями - що відкриває нові можливості у оптиці, медицині, електроніці, а також в оборонній сфері (як добавка до броні, що дозволяє створювати бронежилети та панцир бронетехніки, міцніші за сталь). Таким чином можна отримати наноматеріали із покращеними властивостями - і конкурувати з ними на закордонному ринку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme