Чому індійські вчені воскрешатимуть мертвих за межами Індії

В Індії заборонили воскрешати мертвих, бо експерти назвали ці досліди "неетичними" і засумнівалися в їх доцільності

Чому індійські вчені воскрешатимуть мерт…

Індійська рада з медичних досліджень (ICMR) заборонила проводити експерименти по відродженню людей після смерті мозку, запланованих індійсько-американським проектом ReAnima. Національний інститут медичної статистики при ICMR виключив проект з регістра клінічних випробувань, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

ReAnima - спільний проект американської біотехнологічної компанії Bioquark і індійської Revita Life Sciences - отримав схвалення на проведення експериментів в травні 2016 року. Дослідники планували повністю відновити функції мозку у 20 осіб в індійської лікарні.

Смертю мозку називається повна необоротна втрата функцій мозку (особливо його стовбура, що відповідає за дихання і кровообіг), яка в більшості країн служить критерієм смерті людини. Хоча люди не мають здатність до значної регенерації центральної нервової системи (ЦНС), деякі риби і земноводні можуть відновлювати і ремоделіровать істотні частини мозку після травми. Творці ReAnima вирішили відтворити подібний процес у людей у ​​віці 15-65 років з тільки що констатованій смертю мозку, які знаходяться на штучної вентиляції легенів  (стан "живого трупа").

За словами представників ReAnima, в ході експериментів їм вдалося за допомогою декількох методик допомогти пацієнтам, які перебували в комі, і повернути вегетативний стан після смерті мозку у двох людей.

Як відзначають експериментатори, відомо досить велика кількість випадків, коли з цього стану людина поверталася в повну свідомість. Результати планувалося отримати до квітня 2017 року.

Наміри ReAnima відразу після їх оголошення викликали критику експертів різного профілю, які засумнівалися як у практичної можливості їх реалізації, так і в етичному аспекті подібних експериментів.

Приводом для нинішнього рішення ICMR стали кілька виявлених регуляторних упущень в регламенті випробувань. Зокрема, дослідники не запросили дозволу індійського генерального інспектора з контролю за обігом лікарських засобів, що є необхідною умовою для проведення клінічних випробувань.

Виконавчий директор Bioquark Айра Пастор (Ira Pastor) повідомив, що заборона ICMR не зупинить проект і при необхідності експерименти будуть проведені за межами Індії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme