ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дослідники виявили, як розважалися в IV столітті нашої ери стародавні греки

На Кіпрі знайшли мозаїку із зображенням гонок на колісницях
Depo.Черкаси
13 серпня 2016 18:16
ФОТО: depo.ua
Дослідники виявили, як розважалися в IV столітті нашої ери стародавні греки
Дослідники виявили, як розважалися в IV столітті нашої ери стародавні греки

Археологи виявили на Кіпрі мозаїку, що належить до IV століття нашої ери, на якій зображені гонки на колісницях, популярні в Стародавній Греції і Римської імперії, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Відкриття було зроблено на території села Акакі, неподалік від столиці Кіпру - Нікосії - місцевим фермером ще в 1938 році, проте тоді місцева влада відклали розкопки. Зараз дослідники заново "відкрили" мозаїку, яка виявилася близько 11 метрів завдовжки і 4 метри в ширину. На ній зображено змагання чотирьох наїзників, колісниці кожного з яких тягнуть чотири коні. Крім того на мозаїці зображений фонтан у формі дельфіна, чоловік на коні, а також двоє людей з батогом і глечиком з водою в руках.

Дослідники виявили, як розважалися в IV столітті нашої ери стародавні греки - фото 1

Поруч з колісницями написані імена наїзників і коней - дослідники планують зіставити їх із записами в історичних документах. Як заявляють дослідники, незважаючи на велику кількість виявлених археологами мозаїк, ця являє собою досить рідкісний зразок, оскільки є одним з семи відомих мозаїчних підлог в світі, що зображують гонки на колісницях.

Археологи припускають, що мозаїчна підлога належала маєтку, яким володів найбагатший житель Кіпру в ті часи, коли острів перебував під владою Римської імперії. На їхню думку, це підтверджує, що в минулому Кіпр був багатим островом. Зараз археологи продовжують розкопки, які допоможуть виявити нові фрагменти мозаїки.

На користь багатства Кіпру також свідчить знахідка, зроблена шведськими археологами з Гетеборзького університету. Вони виявили на Кіпрі багаті поховання епохи пізнього бронзового століття, в якому збереглися артефакти з різних регіонів Середземномор'я, включаючи золоті прикраси та керамічні посудини з розписами.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава