ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кому належать маєтки на черкаському узбережжі Дніпра

Згідно закону прибережна смуга становить 100 метрів, та хто ж його дотримується
Depo.Черкаси
13 липня 2016 14:40
ФОТО: depo.ua
Кому належать маєтки на черкаському узбережжі Дніпра
Кому належать маєтки на черкаському узбережжі Дніпра

Українське законодавство - Водний і Земельний кодекси - чітко визначають, що вздовж річок та інших водойм встановлюється так звана прибережна захисна смуга. Для Дніпра прибережна смуга становить 100 м. Тобто, в межах 100 м від Дніпра будувати будь-що, крім гідротехнічних споруд, заборонено, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Громадське.ТБ Черкаси.

Але тільки-но пропливаєш Черкаський міст у бік Соснівки, відразу бачиш нагромадження будинків. Це - так зване "Царське село". Будинків тут - як грибів, і прямо біля води. Якщо заглянемо в кадастрову карту, то з’ясуємо, що призначення цієї земельної ділянки площею майже 7 га, на якій розташовані більшість цих будинків - для догляду за гідротехнічними, водогосподарськими спорудами і каналами. Ця земля належить місту, і ніякого приватного капітального будівництва тут не повинно бути. Втім, частину землі, всупереч законодавству, приватизовано.

Враховуючи, що, за законом (ст. 88 Водного кодексу), кожен громадянин має право безперешкодно потрапити до Дніпра, спробували це зробити у "Царському селі". Їх ніхто не зупинив, проте на узбережжі вони побачили паркани приватної забудови, які стояли прямо у воді.

У "Царському селі", користуючись земельним кадастром, журналісти знайшли будинки відомих у Черкасах бізнесменів та чиновників, зокрема – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Каналізації у "Царському селі" немає, тож виникає  запитання, куди з цих будинків зливають стічні води.

Слідом за "Царським селом", уже за межами Черкас, на намитій території розташований дачний кооператив "Свідівок-Тур". Тут 100-метрову прибережну смугу збережено. Але володіння обгороджене парканом, і вільного проходу до Дніпра немає. У кооперативі – також ділянки відомих у Черкасах підприємців.

Ще далі, перед "Світанком" - володіння на березі Дніпра із нахабною табличкою "Приватна територія", і в’їзд туди заборонено. Це - дачний кооператив, де, серед інших маєток колишнього народного депутата Миколи Томенка.

Журналісти оглянули берегову смугу до місця впадіння в Дніпро Вальшанки. За їхніми словами, забудова узбережжя тягнеться й далі. Деякі будинки зовсім нещодавні.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава