ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кросівки для бігу шкідливі для здоров'я, - вчені

Австралійські вчені прийшли до висновку, що спеціальне взуття негативно впливає на стопу під час бігу
Depo.Черкаси
17 червня 2016 13:05
ФОТО: depo.ua
Кросівки для бігу шкідливі для здоров
Кросівки для бігу шкідливі для здоров'я, - вчені

Співробітники Квінслендського університету в Сент-Люсії запросили для участі в експерименті сім жінок (середній вік 19 років) і дев'ять чоловіків (середній вік 24 роки), що не переносили травм ніг і не страждали неврологічними захворюваннями. Всі вони непрофесійно займалися бігом, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Після трихвилинної розминки і ознайомлення з обладнанням кожен учасник вчинив дві пробіжки з датчиками навантаження, налаштованому на швидкість 14 кілометрів на годину. Одна пробіжка проходила босоніж, друга - в кросівках. Виробник описував спортивне взуття яке володіє "амортизованою стійкістю".

Під час пробіжок у учасників на 15-20 кроках реєстрували кінетичні і кінематичні параметри руху, прикладені зусилля і електричну активність м'язів (електроміограму).

З'ясувалося, що спортивне взуття, незважаючи на технологічні хитрощі останніх щонайменше 40 років, істотно порушує біомеханіку стоп, обмежуючи їх ресорний потенціал. Це, в свою чергу, перешкоджає розслабленню м'язів стоп, необхідного для руху нижньої кінцівки в повному обсязі.

На думку вчених, виявлений біомеханічний характер рухових порушень стопи свідчить про те, що вони більшою мірою пов'язані з надмірним посиленням нервово-м'язових реакцій, а не їх ослабленням, як вважалося раніше.

Однак для підтвердження цієї концепції необхідні аналогічні експерименти за участю людей, які звикли бігати босоніж, підкреслюють автори роботи.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава