ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Росії археологи знайшли берестяну грамоту з новою лайкою

У Новгороді знайдено берестяну грамоту з раніше невідомою лайкою
Depo.Черкаси
24 червня 2016 11:18
ФОТО: depo.ua

На Троїцькому розкопі середньовічного Новгорода археологи виявили берестяну грамоту з раніше невідомою лайкою, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1. 

Знахідка була зроблена в шарі, відповідному першій половині XIV століття. Як відзначають археологи, розмір документа досить великий, проте містить він лише один рядок: "УОВ ОРТИМИЕ УО ПОСАКА ТРИ БЕРЕКОВЕСЕКЕ". Вчені вважають, що це запис оброку або боргу: "берковец" - міра ваги зерна або меду, рівна 10 пудам. Слово "посак" зустрічається в берестяних грамотах вперше. За словами Андрія Залізняка, академіка РАН, доктора філологічних наук, його можна тлумачити як "злодій", "шахрай". Точне значення фрази, написаної на грамоті, невідомо.

На Росії археологи знайшли берестяну грамоту з новою лайкою - фото 1

Знахідка була зроблена під час старту нового сезону археологічних досліджень на Троїцькому розкопі. Крім грамоти в розкопі, що відноситься до другої половини XIV століття, була виявлена ​​оправа дзеркала. Знахідка була зроблена новгородськими школярами. Раніше вчені інституту археології виявили в Великому Новгороді берестяну грамоту, яку можна назвати "смс-повідомленням" XIII століття. Напис на ній повідомляла "От Гаврилы к Кондрату. Пойди сюда".

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава