Новонароджений малюк плаче мовою матері,- вчені

Голос матері починає формувати акустичні особливості крику немовляти ще до його народження

Новонароджений малюк плаче мовою матері,…

Міжнародна команда вчених прийшла до висновку, що тип мови, якою говорить мати немовляти, впливає на акустичні властивості його плачу з першої хвилини після народження, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Так, якщо жінка розмовляє однією з тонічних мов, наприклад африканською мовою ламнсо, то звукові частоти в голосі її дитини будуть більш різноманітними в порівнянні з частотами в голосі дитини, яка є у носіїм атонічної мови, наприклад німецької. Дослідження авторів було опубліковано в Speech, Language and Hearing.

Відомо, що дитина, яка перебуває в утробі жінки, вже до 26-му тижні здатна чути звуки і реагувати на них. Дослідження показали, що серед шуму, що оточує плід, найбільш значущим виявляється саме голос матері: при його звуці у дітей частішає пульс, що свідчить про їх підвищену увагу.

Лінгвісти записали фрагменти спонтанного плачу 42 немовлят протягом першого тижня їхнього життя. Рідною мовою матерів однієї половини новонароджених була німецька, а друга - африканська мова ламнсо.

Лінгвісти відзначили, що новонароджені, чиї батьки говорять мовою ламнсо, в цілому плакали довше німецьких дітей. Крик немовлят нсо, на думку дослідників, був більш мелодійним. "Їх плач більше нагадував спів", - коментує один з авторів роботи.

Дослідники припустили, що виявлені особливості в голосах новонароджених, які ще не встигли навчитися мови батьків методом наслідування, свідчать про вплив мовної обстановки на плід. Голос матері починає формувати акустичні особливості крику немовляти ще до його народження.

Ці результати підтверджуються висновками іншого дослідження, в якому інша група вчених, пов'язана з першою, порівнювала плач китайських і німецьких дітей за тією ж методикою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme