ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець

Черкаській області є що показати людям: У них народився і похований Тарас Шевченко, а Софіївський парк називають восьмим чудом світу
Depo.Черкаси
30 серпня 2016 14:40
ФОТО: depo.ua
П
П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець

Відібрано п'ятірку нвйцікавіших місць на Черкащині, які має відвіати кожен українець, оскільки вони несуть історичну та культурну цінність, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Gazeta.ua.

1. Тарасова гора

Канів - це місто на Дніпрі, де "сходяться шляхи України". Тут похований Тарас Шевченко. У Каневі розташований національний заповідник "Тарасова гора" - місце поховання Тараса Шевченка. Біля підніжжя відбудований річковий вокзал із пристанню. Недалеко від Тарасової гори створили парк скульптур героїв із творів Кобзаря.

Щороку до цього місця приїздять тисячі байкерів на Міжнародний мотофестиваль "Тарасова гора".

Канівський природний заповідник знаходиться на гірських пагорбах біля Дніпра. У заповіднику відкрито музей природи. Там зберігають скам'янілі бивні та зуби мамонта, акули, роги гігантського оленя. На в'їзді до міста - працює Канівська ГЕС.

П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець - фото 1

2. Холодний Яр

В урочищі Холодний Яр збереглися руїни древніх городищ із земляними валами та руїни підземних церков і печер. Найбільше городище Скіфське або Мотронинське (VI століття до н. е.), у центрі якого височіє Троїцька церква Мотронинського монастиря. Це пам'ятка міжнародного значення.

Туристи люблять відвідувати у Холодному Яру хутір Буда, дуб Максима Залізняка, став, де гайдамаки освятили мечі.

Там щорічно відбувається національно-патріотичний фестиваль "Холодний Яр - фестиваль нескореної нації". Цьогоріч його відвідали більше трьох тисяч людей.
Навесні у холодноярських лісах зацвітають рідкісні підсніжники складчасті. Волонтери їх охороняють від браконьєрів.

П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець - фото 2

3. Моринці

Тарас Шевченко народився у селі Моринці Звенигородського району. Це село входить до туристичного маршруту "Золота підкова Черкащини". Там розташований музейний комплекс, який входить до складу Історико-культурного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка". Туристів запрошують у садибу-музей Шевченка, хату-музей Тютюнника. В арт-кафе проводять екскурсії, майстер-класи, організовують виставки.
Із 2014 року в селі відбувається щорічний фестиваль "Ше.Fest", присвячений пам'яті Тараса Шевченка. Цьогоріч він зібрав близько двох тисяч відвідувачів.

П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець - фото 3

4. "Софіївка"

Національний дендрологічний парк "Софіївка"в місті Умань щорічно відвідують близько 500 тис. людей. Це пам'ятка світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII-першої половини XIX ст.

Парк "Софіївка" заснований у 1796 році власником Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. За задумом парк є наочною ілюстрацією до поем Гомера "Іліада" та "Одіссея".
У парку можна поплавати на паромі, гондолі, пропливти на човні підземною рікою Ахерон, прокататися на конях, сфотографуватися у одязі XIX столітті. У павільйоні Флори розписують молодят.

П'ять туристичних місць Черкащини, де має побувати кожен українець - фото 4

5. Корсунь-Шевченківський парк

У місті Корсунь-Шевченківський є парк з унікальною архітектурою. Місто-фортецю Корсунь на березі річки Рось у 1032 році заснував князь Ярослав Мудрий.
У Корсунському парку є музей історії Корсунь-Шевченківської битви, художня галерея, виставка військової техніки, палацовий комплекс у стилі неоготики, гора Янталка із гротом.

Річка Рось обрамлена скелястими берегами і має декілька пляжів. На території парку шість мостів через річку, один із яких - підвісний.

Нагадаємо, цього року Україна відзначає 25 річницю незалежності. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила "Акт проголошення незалежності України", який 1 грудня того ж року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава