ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ПсевдоАТОвці хотіли "розвести" черкаський військкомат на мільйон гривень

Відсутністю обліку добровольців користуються шахраї, які намагаються здерти з держави кошти
Depo.Черкаси
21 червня 2016 17:26
ФОТО: depo.ua
ПсевдоАТОвці хотіли "розвести" черкаський військкомат на мільйон гривень
ПсевдоАТОвці хотіли "розвести черкаський військкомат на мільйон гривень

Хаос в обліку добровольців, котрі воювали на Сході з початку російської агресії, призвів до появи великої кількості шахраїв, які намагаються отримати з держави грошову допомогу, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Про Все.

Про особливості протидії шахраям розповіли на сьогоднішній прес-конференції обласний військовий комісар Євген Курбет та заступник комісара Олег Захаренко.

За слвоами військового комісара, людина на емоціях їде на війну добровольцем, але при цьому не думає, як далі здійснюватиметься облік, де отримувати соціальні гарантії і допомогу у випадку поранення або загибелі. Відсутністю обліку користуються шахраї, які намагаються здерти з держави кошти. Дійшло до того, що до військкомату приходять з довіреностями на отримання одноразової виплати.

За словами заступника військового комісара підполковника Олега Захаренка одноразова грошова допомога у випадку поранення або загибелі досить суттєва. Так, в залежності від складності поранення, його наслідків, які встановлює МСЕК, грошова допомога складає від 150 до 300 тис. грн. У випадку загибелі сім’я військовослужбовця отримує трохи більше - 600 тис. грн. допомоги.

Після вивчення відповідних матеріалів, військкомат відмовив у виплаті грошової допомоги на суму понад один мільйон гривень у п’яти випадках. Відкликано посвідчення учасників бойових дій у 30 осіб. Всі наявні матеріали передані до відповідних правоохоронних органів.

Для встановлення фактів перебування в зоні бойових дій при військкоматі створена спеціальна комісія. Вона приймає до розгляду документи для подальшого надання статусу УБД. Крім того, цей статус можна отримати через суд, якщо є нотаріально завірені свідчення свідків, що вже мають такий статус.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава