ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Черкасах досі не знайшли кран, щоб прибрати комуністичну стелу

З демонтажем стели затягнули, бо вона виявилася нічийною
Depo.Черкаси
10 липня 2016 14:20
ФОТО: depo.ua
У Черкасах досі не знайшли кран, щоб прибрати комуністичну стелу
У Черкасах досі не знайшли кран, щоб прибрати комуністичну стелу

Стела Героям великого жовтня та громадянської війни, що у сквері на розі вулиць Гагаріна та Сержанта Смірнова, після старту декомунізації натерпілася. Спершу п’ятиметровий монумент обписали чорною фарбою, залишивши лайливі слова, вдруге, 5 липня, за ним прийшли уже владці та так і не подужали - техніка не витримала. Наразі аби все ж прибрати пам’ятник, у міськраді шукають кран, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Вікка.

З демонтажем стели затягнули, бо вона виявилася нічийною: де-факто вона цілком реальна і стоїть на території міста, однак де-юре на балансі департаменту архітектури містобудування та інспектування не перебуває. У зв’язку з цим топонімічна комісія не включила цей пам’ятник до переліку об’єктів, які підлягають демонтажу чи заміні певних елементів у зв’язку з декомунізацією.

У Черкасах досі не знайшли кран, щоб прибрати комуністичну стелу - фото 1

Як зазначає заступник міського голови Ігор Коломоєць, стелу хочуть зберегти і передати до Обласного краєзнавчого музею. Саме тому технологічний процес демонтажу ускладнився.

Наразі владці підшуковують техніку для демонтажу. Звертатися планують або до комунальних підприємств міста, або ж в область. Чиновники сподіваються, що наступного тижня розпочату справу все ж доведуть до завершення.

Проте у цьому сквері стела Героям великого жовтня та громадянської війни не єдина проблемна споруда. Як додає Ігор Коломоєць, є там і "Зірка", що перебуває в аварійному стані. Вона знову ж таки не перебуває на балансі міста. Заступник міського голови наголошує: цей радянський символ теж треба прибрати, бо якщо його частини почнуть відвалюватися, можуть постраждати перехожі.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава