У Канаді жінка жила шість днів без легенів в очікуванні донорської пересадки

Мешканка Торонто Мелісса Бенуа шість днів прожила без обох легенів на апараті штучного життєзабезпечення

Канадським лікарям вдалося підтримувати життя пацієнтки протягом шести днів, поки вони шукали підходящі органи в банку донора. Пристрої для підтримання життя не створені для тривалого використання, тому це перший відомий випадок в історії, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

До сих пір ніхто не наважувався повністю видалити легені і довірити життя пацієнта апарату довше, ніж на час операції. Сама технічна можливість подібного лікування була під питанням. Однак в цьому випадку у експертів з пересадки легень не виявилося іншого вибору.

Жінка страждала на муковісцидоз, при якому уражаються дихальні шляхи і шлунково-кишковий тракт. Причиною смерті найчастіше стає важка дихальна недостатність або інфекції легенів.

Незважаючи на проведену терапію стан Бенуа погіршувався. Інфекція з легенів проникла в кровотік і викликала сепсис, при якому проводити трансплантацію не можна. Щоб спробувати врятувати життя Бенуа, хірурги за згодою її родичів вирішили провести експериментальне втручання - видалити легені, що служать джерелом інфекції. Операцію, що тривала дев'ять годин, виконувала хірургічна бригада з 13 чоловік. За словами керівника бригади, відомого трансплантолога Шафа Кешавджі, віддалені легкі, наповнені слизом і гноєм, нагадували футбольний м'яч.

Вже через кілька годин після операції стан Бенуа почав покращуватися. Через шість днів для неї знайшлися донорські легені, і лікарі, визнавши її стан досить стабільним, виконали пересадку. Операція пройшла успішно. За нею пішла тривала реабілітація, оскільки в результаті довгої нерухомості м'язи жінки атрофувалися настільки, що вона не могла рухатися. В результаті пацієнтка стала почувати себе значно краще, ніж до захворювання: за її словами, вона ніколи в житті не дихала так легко.

Кешавджі оцінює прогноз Бенуа як "дуже хороший": легені функціонують нормально, жінка вільно справляється з повсякденними справами, ходить по вулиці і водить автомобіль. У пересаджених органах відсутній генетичний дефект, і проявів муковісцидозу в них з'явитися не може.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси