ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вчені придумали, як зробити пиво смачніше

Вчені придумали оригінальний спосіб поліпшення смаку пива
Depo.Черкаси
31 липня 2016 17:43
ФОТО: depo.ua
Вчені придумали, як зробити пиво смачніше
Вчені придумали, як зробити пиво смачніше

Бельгійські, британські та нідерландські вчені виявили, що відповідна музика може значно поліпшити суб'єктивне сприйняття смаку пива. Результати дослідження були опубліковані в травні в журналі Frontiers in Psychology, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Вчені придумали, як зробити пиво смачніше - фото 1

При підготовці до експерименту розробники пива Brussels Beer Project зв'язалися з британським гуртом The Editors, щоб створити напій, який відповідає музичному і зовнішньому образу групи.

Напій отримав назву Salvation ( "Спасіння") на честь однієї з пісень групи.
У дослідженні взяли участь 231 осіб. Їх випадковим чином розділили на три групи: першій пиво подавали в пляшці без етикетки, другий - з етикеткою, а третя пила пиво з пляшок з етикеткою під музику The Editors, що грає в навушниках. Перед експериментом учасники висловили свої очікування від дегустації, а після нього повідомили про свої враження від смаку пива.

При вживанні пива під музику його суб'єктивна оцінка учасниками виявилася значно вище, ніж при дегустації в тиші. Крім того, учасники, які пили напій під музику, висловили потенційну готовність заплатити за нього більше, ніж учасники з інших груп (в середньому 3,30 проти 2,93 і 3,21 євро). Більшості добровольців з третьої групи музика сподобалася і здалася відповідної смаку пива.

Слід зазначити, що у дослідженні використовувався тільки один сорт пива і одна музична композиція, а контролем служило лише відсутність музики і етикетки.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава