Вчені знайшли взаємозв'язок між втратою зубів і слабоумством

Велика втрата зубів в похилому віці та сильно виражені когнітивні дисфункції взаємопов'язані

Вчені знайшли взаємозв'язок між втратою…

Юкіхіро Сато (Yukihiro Sato) з Університету Тохоку і його колеги з інших японських вузів вивчили медичні дані, зібрані серед чоловіків і жінок віком 65 років і старше. В цілому вибірка охопила понад 62 тис. осіб, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на N+1.

Автори враховували число збережених натуральних зубів і показники Індексу компетентності Токійського столичного інституту геронтології. Індекс дозволяє оцінити за шкалою від 0 до 13 здатності до складної інструментальної діяльності, необхідної в повсякденному житті, а також рівень інтелектуальної та соціальної активності. Крім того, в розрахунок бралися інші фактори стилю життя і стану здоров'я: куріння і вживання спиртного, маса тіла, наявність подружжя, діабету та інших захворювань, рівень доходу і освіти, і т.д.

Як відзначають автори, між втратою зубів і зниженням високорівневих функцій "виявляється дозозалежний зв’язок". 

Механізми цієї кореляції поки невідомі, хоча Сато і його колеги пропонують декілька відповідних гіпотез. По-перше, "масова" втрата зубів неминуче пов'язана з розвитком тривалих запальних процесів, а хронічне запалення дійсно пов'язують з ослабленням здоров'я і когнітивних функцій. По-друге, ефект може проявлятися через те, що для людей з поганим станом ротової порожнини (пишуть вчені) живе спілкування представляє певні труднощі. Нарешті, відсутність зубів накладає серйозні обмеження на харчування, і зниження різноманітності їжі може вести до зниження всіх функцій організму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme