ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Забути все: Вчені знайшли спосіб стерти спогади

Нейробіологи знайшли спосіб позбутися спогадів
Depo.Черкаси
2 липня 2016 09:23
ФОТО: depo.ua
Забути все: Вчені знайшли спосіб стерти спогади
Забути все: Вчені знайшли спосіб стерти спогади

Нейробіологи Бельгії та Німеччини змогли стерти асоціативні спогади у мишей, зупинивши активність одного єдиного гена в головному мозку. Результати дослідження опубліковані в Biological Psychiatry, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на MixNews.

Пам'ять зазвичай порушується через нейродегенеративні розлади, нещасні випадки або серйозні стреси. Однак вчені показали, що деякі спогади можуть бути видалені, якщо зупинити активність одного конкретного гена. Нейробіологи провели експерименти з генетично модифікованими мишами, у яких був змінений ген нейропластін (neuroplastin).

Функції нейропластіна досліджують тільки кілька наукових груп в світі. Як було показано, цей ген дуже важливий для роботи мозку. Наприклад, якщо в людині нейропластін з яких-небудь причин знижує свою активність, то це може привести до зниження інтелектуальних здібностей і шизофренії.

За словами вчених, здається дивним те, що виключення одного-єдиного гена достатньо, щоб видалити спогади, сформовані до або під час навчання. У майбутніх дослідженнях нейробіологи планують з'ясувати, чи грає нейропластін роль у формуванні інших видів пам'яті.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава