Lidea розвиває агросектор Черкащини

Компанії "Ломовате" і "Маяк-Худяки", що входять до Групи "Lidea в Україні, сплатили 25,5 млн грн податків, а сама Група планує інвестувати в локальну R&D-базу та інші проекти
 

Журналіст стрічки новин
Lidea розвиває агросектор Черкащини…

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Групи.

Заступник генерального директора з агровиробництва, механізації та землевпорядкування ТОВ "Черлис", виконавчий директор СТОВ " Ломовате" та ТОВ "Маяк-Худяки" Едуард Козін відзначив кілька досягнень Групи у розвитку місцевого агробізнесу.

"У цьому році нам вдалося повернути виробництво озимого ріпаку в Україну. Ще для українського ринку висіяно 3 нових сорти пшениці власної селекції категорії Еліта: Сомтюозо КС, Софі КС і Сорріал. Всі 3 сорти себе показали як високоперспективні. Безперечно, соняшник теж у цьому році наша гордість,  – вперше виростили 8 нових гібридів з 16 представлених на виробництві, частина з них раніше вирощувалась лише в Іспанії та Франції. Приємно здивував ЕС Цейлон СУ, який на ділянках гібридизації стояв більш як 2 метри і з високими показниками врожайності", – розповів Козін.

Всупереч війні  у Групі Lidea вирішили інвестувати та нарощувати потужності вітчизняного виробництва, щоб допомогти Україні втримати позиції на світовому аграрному ринку.                              

"А це значить, що ми не можемо зупинятись чи вагатися, – треба утримати і наростити обсяги. А зростуть обсяги, зростуть інвестиції та відрахування до бюджету – це наш внесок у спільну перемогу", – зазначив Козін.

Як відзначає Едуард, правильним рішенням було перевести діяльність R&D-відділу на господарства локального виробництва, що зробило можливим удосконалення генетики та селекції в кліматичних умовах Центральної Європи. Компанія працює над створенням локальної R&D-бази Lidea, інвестиція становитиме близько 500 тис євро.  Це дозволить забезпечити повний процес: розміщення експериментальних гібридів, їх доробку, кондиціювання та крос-чекінг. В умовах України для локального фермера вирощуватимуть насіння, адаптоване до потреб аграрія.

Lidea закінчує монтаж нової молочно-доїльної зали, загальний бюджет інвестицій у цей проект становить близько 200 тис. євро.

Усі інвестиції в розвиток стали можливими завдяки тому, що компанія Lidea на рівні штаб-квартири, маючи впевненість в перемозі України, ухвалила рішення інвестувати кошти в розвиток локального українського виробництва, незалежно від того, яким є перебіг воєнних дій сьогодні.

Нагадаємо, що загалом у Групі компаній інвестиції в локальне виробництво збільшились з понад 600 млн у 2022 р. до 1,1 млрд грн у 2023 р., рівень відрахувань до держбюджету податків зріс на 98% порівняно з 2021 р.

Lidea також запровадила внутрішню програму  "Разом до посівної!", допомагаючи аграріям безкоштовним насіннєвим матеріалом. Загалом, з 24 лютого компанія надала благодійну допомогу населенню більше ніж на 33 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme