На Черкащині Фонд держмайна може бути причетним до незаконної приватизації підприємства

Державне бюро розслідувань (ДБР) перевіряє дані щодо незаконної приватизації стратегічного підприємства в Черкаській області

Журналіст стрічки новин
На Черкащині Фонд держмайна може бути пр…
Фото: Скріншот

Оперативники розслідують ймовірну причетність до злочину з приватизацією посадових осіб Фонду державного майна України.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Держбюро розслідувань.

Пакет акцій державного підприємства планували продати на аукціоні за значно нижчою ціною, ніж його ринкова вартість – приблизно 6 млрд грн.

Зазначається, що через це держава також щорічно недотримувала б щонайменше 180 млн грн гарантованого прибутку.

"Посадовці ФДМУ, всупереч застереженням від правоохоронних та державних органів влади, продовжували підготовку до приватизації стратегічного підприємства. Під час проведення оперативно-слідчих заходів працівники ДБР вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність представників Фонду", – наголосили у бюро.

Нагадаємо, у травні повідомлялося, що екс-очільника Фонду держмайна підозрюють у халатності через приватизацію "Мотор Січі". Однак його звільнили від кримінальної відповідальності через строки давності.

Довідка: ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Воно постачає продукцію до понад 100 країн світу.

За січень-вересень 2020 року підприємство отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

На початку січня 2021 року Міністерство фінансів США ввело санкції проти компанії Skyrizon, яка є партнером компанії Олександра Ярославського із розвитку заводу "Мотор-Січ", через спроби придбати та узаконити закордонні військові технології та роботу в інтересах китайської армії, що становить загрозу національній безпеці США.

18 січня стало відомо, що Служба безпеки України (СБУ) викликає Ярославського для дачі показів в якості свідка у кримінальному провадженні щодо ПАТ "Мотор Січ" за ст. 14 ("Готування до кримінального правопорушення"), ст. 111 ("Державна зрада"), ст. 113 ("Диверсія") Кримінального кодексу України.

28 січня Україна запровадила санкції проти китайського інвестора "Мотор Січі".

Читайте також: Питання національної безпеки: Що не так із націоналізацією "Мотор Січі"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme