ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну

Втрапити до садиби Даховських можна лише за попередньою домовленістю з військовими
Depo.Черкаси
28 липня 2016 11:53
ФОТО: depo.ua
На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну
На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну

Автори проекту "Знайдено в Україні" цього літа подорожували Черкащиною. У Леськове поїхали ще не знаючи, чи зможуть потрапити всередину самого масштабного замку України - садиби Даховських, яка розташована на території військової частини. Вхід - за попередньою домовленістю з військовим керівництвом, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Центр черкаських медіа.

Село Леськове знаходиться в декількох кілометрах від райцентру Монастирище Черкаської області, в 195 км від Києва і в 215 - від Черкас.

На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну - фото 1

Леськове перейшло у власність Даховських в 1770 році. Це 85 гектар лісу: листяний парк на лівому березі річки Конелка і хвойний - на правому, гребля, водосховище і сад.

Замок, який можна бачити сьогодні, відвоювавши це право у військовій частині, будували чотири покоління родини Даховських, а його остання версія зобов’язана своїм походженням Тадеушу Даховських, відомому любителю коней. У зв’язку з цим, третина території займав конезавод. До речі, Тадеуш не програв жодної (з понад 300) скачки, коні були його пристрастю, його хобі, його життям.

На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну - фото 2

Для того, щоб осилити садибу таких розмірів, братам Даховських довелося побудувати свій цегельний заводик: кожна цеглина маркована фірмовими ініціалами. Кажуть що Казимир (батько Тадеуша) був настільки суворий в фінансових справах, що через одну надщерблену цеглину завертав всю партію, відносячи брак на рахунок того працівника, який винен у "нехлюйстві". У підсумку, багато старих будинків в Леськове побудовані саме з цієї цегли.

На Черкащині один з найкращих замків перетворюється на руїну - фото 3

У 2003 році все майно було вивезене, а госпіталь закритий через аварійний стан будівлі. У 2013 році хтось виграв інвестиційний аукціон на реставрацію Садиби, але поки робота не починалася.

Всередині є на що подивитися - Даховські жили з розмахом, а Тадеуш впроваджував в декор свого будинку всілякі англійські елементи. Збереглися навіть люстри. 

Показати не з метою "давайте разом захоплюватися", а щоб забити на сполох: найкрасивіших замок України руйнується просто на очах. Тріщини в стінах, внутрішні перекриття, дихаючі на ладан.

Більше про життя Черкащини та Полтавщини читайте на Depo.Полтава