Чому "жайворонкам" не можна працювати ночами

Вечорами "жайворонки" роблять багато помилок

Чому "жайворонкам" не можна працювати но…

"Жайворонка" можна змусити працювати і ввечері, проте краще цього не робити: він виконає свою роботу хоча і швидко, але з помилками, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Наука и жизнь.

У статті в Experimental Brain Research описані експерименти Андрія Мячикова з Центру нейроекономіки і когнітивних досліджень НДУ ВШЕ і Нікола Барклі (Nicola L. Barclay) з Оксфорда, які змушували людей з різним хронотипом (тобто "сов" і "жайворонків") проходити вранці і ввечері один і той же тест на увагу.

І "сови" і "жайворонки" не спали однаковий час, з восьмої ранку і до другої ночі, і вранці і ті, і інші виконували тест однаково добре. До вечора ж з'являлися відмінності: хоча "жайворонки" справлялися із завданням швидше, "сови" виконували ту ж задачу точніше, з меншим числом помилок.

За словами Андрія Мячикова, "сови" увечері і вночі "підходять серйозніше до виконання завдань, що вимагають більш високої концентрації уваги"; хоча можна сказати, що ті, хто любить працювати вечорами, жертвують швидкістю на користь точності, в кінцевому рахунку на вечірній роботі вони виявляються результативніше за рахунок більшої - "совиної" - уважності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Черкаси

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme